Kto, kiedy i jak wybiera starszych?

Kościół jest Bożą własnością i to Bóg ustanawia w nim przywódców. Ale jak rozpoznać to Boże ustanowienie? Czy przywódcy lokalnego kościoła przysyłani są przez jakąś ponadzborową strukturę? Czy wybierają ich dotychczasowi przywódcy? Czy może wybór starszych jest odpowiedzialnością członków lokalnego kościoła? Co na ten temat mówi Słowo Boże i dlaczego Apostoł Paweł ostrzegał przed pośpiechem […]

Cytaj dalej...

Co ma diabeł do starszych kościoła?

1 List do Tymoteusza 3:6-7 | Zakończenie opisu kwalifikacji starszych w 1 Liście do Tymoteusza zawiera pewien złowrogi element. Dwukrotnie pojawia się tam postać diabła. Fakt upadku diabła i jego zainteresowanie upadkiem kościoła okazuje się ważne przy wyborze starszych kościoła.

Cytaj dalej...

Starszy ma trzymać się wiernego Słowa

List do Tytusa 1:9-13 | Wśród kwalifikacji starszego jest tylko jedna, która jest wymaganą umiejętnością, a jest nią zdolność do nauczania. Bycie dobrym nauczycielem wymaga trzymania się wiernego Słowa. Starsi mają to robić, żeby zachęcać wierzących zdrową nauką, ale też uciszać tych, którzy się jej sprzeciwiają.

Cytaj dalej...

Głoś Słowo!

2 List do Tymoteusza 4:1-8 | Kazanie okolicznościowe przewodniczącego Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów z okazji ordynacji Grzegorza Jaegera na pastora.

Cytaj dalej...

Rodzinny test na starszego

1 Tymoteusza 3:2, 4-5 oraz Tytusa 1:6 | Co oznacza, że biskup/starszy ma być mężem jednej żony i mieć wierzące dzieci? Dlaczego starszymi nie mogą być kobiety? Czy starsi muszą być żonaci? Czy rozwód zawsze przekreśla kandydata na starszego? Dlaczego życie rodzinne jest dobrym testem na starszego?

Cytaj dalej...

Ta witryna korzysta z plików cookie, aby polepszyć doświadczenie przeglądania i zapewnić dodatkową funkcjonalność. View more
Akceptuję