Przyodziani w Chrystusa

List do Galacjan 3:10-27 | Kazanie z okazji chrztu o przekleństwie polegania na uczynkach, o prawie, które trzyma pod zamknięciem i o usprawiedliwieniu z wiary w Jezusa Chrystusa.

Cytaj dalej...

Szkodliwi przewodnicy

Ewangelia Łukasza 11:45-54 | Fragment jest przestrogą przed szkodliwymi duchowymi przewodnikami, którzy chociaż odwołują się do Bożego prawa i Bożych proroków, to utrudniają ludziom wchodzić do Królestwa Bożego.

Cytaj dalej...

Czy ktoś jest miłosiernym Samarytaninem?

Ewangelia Łukasza 10:25-37 | Lekcją z przypowieści o miłosiernym Samarytaninie nie jest to, żebyśmy byli jak Samarytanin. Gdyby taki był morał, to byłby to ciężar nie do uniesienia. Żeby zrozumieć cel tej przypowieści, musimy zobaczyć, w jakich okolicznościach Jezus ją opowiedział, czyli na jakie pytanie wtedy odpowiadał.

Cytaj dalej...

Syn Człowieczy jest Panem sabatu

Ewangelia Łukasza 6:1-11 | Bóg ustanowił sabat dla człowieka nie po to, żeby obciążyć go przepisami, ale żeby dać mu odpoczynek. Przez lata Żydzi obudowali jednak sabat mnóstwem szczegółowych przepisów, które zamieniły dzień odpoczynku w ciężar. Faryzeusze narzucali ten ciężar sobie i innym, dlatego oburzało ich zachowanie Jezusa i Jego uczniów, którzy nie kierowali się […]

Cytaj dalej...

Ta witryna korzysta z plików cookie, aby polepszyć doświadczenie przeglądania i zapewnić dodatkową funkcjonalność. View more
Akceptuję