STUDIUM BIBLIJNE DLA KOBIET I MĘŻCZYZN

Kościół zbudowany na Skale

11 grudnia 2018 r. rozpoczynamy nowe studium biblijne* skupione na temacie Kościoła. We wtorki o godz. 18:30 będziemy spotykać się w lokalu kościoła by wspólnie rozważać biblijne aspekty funkcjonowania lokalnej wspólnoty wierzących. Są to spotkania dla kobiet i mężczyzn**, a otwarte są dla wszystkich, nie tylko dla członków naszej wspólnoty.

Opis za wstępem do: Jamieson B., Built upon the Rock: The Church, 9Marks:

Co znaczy dla Ciebie lokalny kościół?

Być może kochasz swoją wspólnotę. Kochasz ludzi, nauczanie, wspólny śpiew. Nie możesz się doczekać niedzieli i pielęgnujesz relacje z członkami kościoła w ciągu tygodnia. Być może jednak Twój kościół jest tylko miejscem, w którym pokazujesz się parę razy w miesiącu. Pojawiasz się spóźniony i szybko uciekasz.[…]

Materiały 9Marks są serią 6-7 tygodniowych studiów o każdej z dziewięciu cech zdrowego kościoła wraz ze studium wprowadzającym. Tych dziewięć cech stanowi rdzeń przekonań o naszej służbie. [...] Nie twierdzimy, że tych dziewięć cech jest najważniejszymi lub jedynymi istotnymi kwestiami w kościele. Wierzymy jednak, że są one biblijne, a przez to pomocne dla kościołów. Dlatego podczas każdego studium będziemy przechodzić przez biblijne podstawy i praktyczne zastosowanie poszczególnych cech.[...]

Materiały opierają się na pytaniach dotyczących obserwacji, interpretacji i zastosowania. Przygotuj się zatem do mówienia! Mamy również nadzieję, że dadzą one możliwość wspólnej refleksji nad doświadczaniami z funkcjonowania w kościele, niezależnie od tego, jakie to były doświadczenia.

To studium nazywa się "Zbudowany na Skale", ponieważ Jezus obiecał zbudować swój Kościół na "Skale” […]. Jezus obiecał ponadto, że Kościół zwycięży bramy piekła (Ew. Mateusza 15:16-18). Kościół zdecydowanie ma znaczenie dla Jezusa i powinien mieć znaczenie również dla nas!

Dlatego to studium przechodzi przez siedem biblijnych aspektów Kościoła. Spoglądając na nie, odkryjemy wielką wizję Kościoła. Czym jest Kościół? Dlaczego Jezus założył Kościół? W jaki sposób Kościół pasuje do przedstawionego w Biblii Bożego planu? O co w ogóle tyle szumu z tym Kościołem? Czy ma to znaczenie, że jestem jego członkiem? Jak powinno wyglądać życie we wspólnocie?"


*Studium prowadzone jest w oparciu o: Bobby Jamieson, Built upon the Rock: The Church, 9Marks.
** w każdy ostatni wtorek miesiąca będą odbywać się osobne spotkania dla kobiet i mężczyzn

 

KONTAKT:
Grzegorz Jaeger
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
510 459 819


NAJBLIŻSZE WYDARZENIA


Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NOWE PLIKIMEDIA SPOŁECZNOŚCIOWEZNAJDŹ NAS/p>